Witaj! Zapraszam do zaczarowanej krainy mebli z minionej epoki.


Obecnie zostałeś tu przeniesiony ponieważnie NIE wyraziłeś zgody na Cookies, Regulamin naszego sklepu, Politykę prywatnosci i Rodo, których zapisy znajdują się w linkach zgromadzonych w stopce sterwisu

Jezeli zmienisz decyzję, i zdecydujesz się skorzystać z naszego Sklepu kliknij w przycisk na dole strony

Nowy serwis już zaczął działać
00 D
00 H
00 M
00 S
Sprawdzaj też informacje w mediach:
Przewiń w dół po więcej

Le Meuble Ancien by Olga Piskunova

Nasza historia.

Niezwykłe przedmioty z duszą, dzięki mojemu zaangażowaniu i pasji, mogą stać się niedługo częścią Twojego domu.

Jestem pasjonatką niezwykłego wzornictwa francuskich antyków przełomu XIX –XX wieku. W licznych podróżach po Francji uczestniczę w wystawach dla profesjonalistów, wyszukuję i selekcjonuję przedmioty, meble, antyki, odkrywam ich zapomniany przez czas potencjał. Szczególnie dobrze odnajduję się w estetyce designu w stylu Ludwika XV, XVI i Napoleona III. Moje eksperckie doświadczenie pozwala mi na odnalezienie dla klientów unikatowych mebli, które będą dodatkowo harmonijnie współgrały wystrojem każdego wnętrza.

Krótki przewodnik po atrakcyjnych stylach minionej epoki.

Styl Ludwika XV

Do dziś pozostaje jednym z najlepiej rozpoznawalnych w sztuce użytkowej, architekturze i sztukach pięknych. Nazywany również francuskim rokoko, ma do dzisiaj licznych wielbicieli, którzy cenią wdzięk, jakim charakteryzują się meble w stylu Ludwik XV o falistych liniach, z efektownymi intarsjami i zgrabnymi nóżkami dodającymi ich lekkości.

Meble w stylu Ludwika XVI

Powstawały u schyłku XVIII stulecia. Styl Ludwik XVI kształtował się w latach od 1765 do 1790. W latach 1789–1799 miała miejsce Rewolucja francuska. Nic też dziwnego, że wiatr historii zmiótł z powierzchni ziemi wiele przepięknych rzeczy.

Styl Empire - Napoleon III

Nazywany także stylem cesarstwa, pozostaje do dzisiaj najlepszym świadectwem budowania potęgi dworu cesarza Napoleona I. Panujący w latach 1800 - 1815 we Francji, styl empire został chętnie podchwycony także przez kraje pozostające pod silnymi wpływami francuskimi, w tym Księstwo Warszawskie.

Jak mogę Ci pomóc?

Homepage

Antyki, wystrój wnętrz, dekoracje, czy stylowe dodatki z minionej epoki. Masz wątpliwosci co pasuje do Twojego charakteru? Skorzystaj już dzisiaj z mojej pomocy i skontaktuj się bezposrednio ze mną.

Wyślij do mnie wiadomość

Potrzebujesz zrobić zakupy już dzisiaj?

Antyki to meble dla szczególnie wymagających klientów, poszukujących śladów dawnego, solidnego rzemiosła i możliwości efektownego uzupełnienia domowego wystroju wnętrz. Skorzystaj już dzisiaj z obecnej wersji sklepu z antykami i dokonaj zakupów tutaj:

Zaglądnij do naszego Sklepu - Sprawdź bieżącą ofertę

Jak możemy Ci pomóc?

Zabytkowe, niezwykłe przedmioty z duszą, dzięki mojemu zaangażowaniu i pasji, mogą stać się niedługo częścią Twojego domu. Dodatkowo możesz mieć pewność, że mój zespół zadba o odpowiednie ich przygotowanie.

Logistyka mebli

Nasz wykwalifikowany zespół przygotuje wybrane przez Ciebie meble, zabezpieczy i przygotuje do transportu. Dobre opakowanie oraz bezpieczne dostarczenie mebli pod drzwi Twojego domu to nasza maksyma.

Transport

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, korzystając wyłącznie z własnego taboru dowieziemy zakupione meble prosto do Ciebie bez zbędnej zwłoki. Oferujemy bezpłatny transport dla zamówień powyżej 4000 zł.

Usługi tapicerskie, renowacja

Czasami oferowane przez nas meble potrzebują trochę troski i starań przed prezentacją w sklepie. W odpowiedzi na oczekiwania klientów postanowiliśmy wprowadzić usługę częściowej renowacji i tapicerowania, z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych mat kokosowych, trawy morskiej oraz oryginalnych gwoździ do naciągania materiału. Materiały, które wykorzystujemy są jak najbliższe oryginału, oczywiście wyłącznie gdy to jest koniecznie. W przypadku mebli w doskonałej kondycji, wypełnienia w dobrym stanie, zostawiamy je po odświeżeniu na kolejne 100 lat.

Potwierdzone źródło pochodzenia

Naszą podstawową ideą jest to, aby wszystko od samego początku wykonywać samodzielnie. Nasz personel co najmniej raz w miesiącu wyjeżdża do Francji w poszukiwaniu mebli, sprowadzamy je również samodzielnie własnym transportem, a potem w naszym warsztacie dajemy in nowe „drugie” życie. Większość naszych mebli są to oryginalne produkty rzemieślnicze z końca XIX i początku XX wieku. Czasami oferowane przez nas meble potrzebują odrobinę troski i pielęgnacji przed prezentacją w naszym sklepie. Czynimy to z ogromną pasją i starannością aby Państwo mieli pewność pochodzenia, stanu i jakości.

Pozostańmy w kontakcie.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnego - w stylu, kolorze, bądź formie, nie wahaj się z nami skontaktować! Dysponujemy ogromną wiedzą i sprawdzonymi źródłami pochodzenia oferowanych mebli i dodatków.

Gdzie nas znaleźć

Le Meuble Ancien by Olga Piskunova ul. Chełmońskiego 130h/16, 31-340 Kraków

Znajdź nas w social mediach

info@lemeubleancien.pl +48 880465768 / +48 531487155

Back to Top